Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Sobota 30. září 2023 (17:14 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Váhy
Jeroným - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Dyn

Fulltext
 

Valašský kumšt pro radost aj užitek 2005

Diváci v sále Sokolovny Děcka z Brumova Strýček Zicha vyškrabuje vajíčka Tetička Novákova přede na kolovrátku Tetička Zemánkova plete košíky To je také strýček Zicha, ale starší, plete ošatky Heligonka a Laďa Beran Slovenská umělkyně vyrábí kožené šperky Slavičanka Maruška Hlavicová - perníkářka Cérečky - malérečky Kučírková a Kamenčáková Paličkování drobných motivů Roman Maružan tvoří beltlém ze dřeva Žáci SOU z Uherského Brodu Lidové vyprávěnky umí Emilie Malíková Na mnoho píšťalek umí ak. malíř Jaroslav Jeřábek dechová hudba Slavičanka Slovenský drotár Velikonoční krása
DALŠÍ INFORMACE: Kulturní dům SOKOLOVNA
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

O svatém Jeronýmu připravuj se už na zimu.
Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima.
 
září 892: Arnulfovo poselství k bulharskému knížeti Vladimírovi se žádostí o zákaz vývozu soli z bulharských dolů v Sedmihradsku do velkomoravské říše.
září 1004: Po vyhnání Poláků Jaromír prohlášen českým knížetem.
září 1012: Jindřich II. udělil v Merseburku Čechy v léno Oldřichovi, který byl již několik měsíců skutečným vládcem země.
září 1042: Vpád Jindřichova vojska do uherského království; na jeho úspěchu měl hlavní podíl český oddíl vedený Břetislavem.
září 1105: Údělný olomoucký kníže Svatopluk se pokusil dobýt Pražský hrada a získat knížecí trůn.
září 1173: Císař Fridrich Barbarossa na jednání v Hermdorfu zrušil Bedřichovo jmenovánía českým panovníkem ustanovil syna Soběslava I. Oldřicha.
září 1182: Bedřich se stal českým knížetem.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz